Nie działa strona WWW - czyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki Drukuj

  • 100

Hosting w Kylos

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą wiedzą. Serdecznie zapraszamy do darmowych testów naszych kont hostingowych. Jeśli interesuje Cię oferta Kylos kliknij TUTAJPowodów z jakich nie możemy się dostać do naszej strony WWW może być kilka. Jednym z częstszych powodów jest wczytywanie strony nie z serwera, a z pamięci podręcznej przeglądarki. Pamieć podręczna w przeglądarce, służy do poprawy szybkości wczytywania się strony - część danych jest zapisywana na dysku podczas pierwszych odwiedzin na stronie, dzięki czemu kolejne wejścia na stronę wymagają pobrania mniejszej ilości danych przez przeglądarkę.

Problem pojawia się wtedy, gdy dokonaliśmy pewnych zmian na swojej stronie, którą już wiele razy odwiedzaliśmy. Częstym przypadkiem jest wczytywanie tej strony z pamięci podręcznej, a nie z serwera.
Widoczna jest wtedy starsza wersja strony albo strona nie wczytuje się wcale, jeśli wchodziliśmy na nią kiedy była niedostępna.

Jeśli mamy pewność, że strona powinna już działać prawidłowo, a mimo to nie wczytuje się w naszej ulubionej przeglądarce, na pewno nie zaszkodzi wyczyszczenie pamięci podręcznej. Zabieg ten powoduje rozwiązanie najczęstszych problemów związanych z wyświetlaniem zmienianych lub aktualizowanych witryn internetowych.

Poniżej pokazane zostały kroki, jakie należy wykonać, aby wyczyścić pamięć podręczną w najpopularniejszych przeglądarkach.

Mozilla Firefox

Wchodzimy do menu "Firefox".


Klikamy na "Historia", a następnie na "Wyczyść historię przeglądania". Dostęp do tego okna możemy uzyskać też poprzez kliknięcie kombinacji klawiszowej Ctrl+Shift+Delete.Jako "Okres do wyczyszczenia" należy zaznaczyć "Wszystko", a w opcjach szczegółowych trzeba zaznaczyć tylko "Pamięć podręczna".  Na koniec należy kliknąć przycisz "Wyczyść teraz".Internet Explorer

Z menu głównego wybrać "Narzędzia".


Następnie trzeba kliknać w "Opcje internetowe".


W oknie które się pojawi, należy kliknąć przycisk "Usuń...", znajdujący się przy polu "Historia przeglądania".


W otwartym oknie należy odznaczyć wszystko oprócz "Tymczasowe pliki internetowe i pliki witryn sieci Web" i nacisnąć przycisk "Usuń".


Google Chrome

Kliknąć przycisk "Ustawienia Google Chrome".


W menu, które się pojawi wybieramy "Narzędzia", a następnie klikamy na "Wyczyść dane przeglądarki". Dostęp do tego okna możemy też uzyskać poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+Delete.


W oknie, które się pojawi, zaznaczamy tylko "Opróżnij Pamięć Podręczną". Następnie klikamy przycisk "Usuń".Opera

Kliknąć przycisk "Opera".


Następnie z menu, które się pojawi należy wybrać "Ustawienia", a potem "Wyczyść historię przeglądania".


W oknie, które się pojawi zaznaczamy tylko "Usuń całą zawartość pamięci podręcznej", a następnie klikamy przycisk "Usuń".Pamięć podręczna wyczyszczona, ale strona nadal nie działa!

Jeśli po wyczyszczeniu pamieci podręcznej wybrana przez nas strona nadal się nie wczytuje, można spróbować jeszcze jednej czynności - mianowicie czyszczenia cache dns systemu operacyjnego.
Opis jak to zrobić znajduje się w artykule Czyszczenie pamięci podręcznej DNS.Hosting w Kylos


Cieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą wiedzą. Serdecznie zapraszamy do darmowych testów naszych kont hostingowych. Jeśli interesuje Cię oferta Kylos kliknij TUTAJCzy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót