Przyczyny pojawiania się błędu 503 i 508 na stronie Drukuj

  • 28

Każde konto hostingowe posiada z góry określony limit zasobów, jakie może wykorzystać w ramach współdzielonej maszyny fizycznej. Po przekroczeniu przydzielonego limitu zasobów usługa nie jest zawieszana, tylko nadmiarowe połączenia przychodzące są odrzucane. Skutkuje to otrzymywaniem błędów 503 i 508 po wejściu na stronę www obsługiwaną przez przeciążone konto.

Limity przypisane do kont hostingowych znajdują się tutaj: Parametry techniczne kont hostingowych
Żeby zweryfikować obciążenie na koncie, należy zastosować się do tej instrukcji: Monitorowanie obciążenia konta hostingowego

Błąd 503 Reached number of processes limit

Błąd 503 może się pojawić na mocno obciążonych stronach z dużą ilością odwiedzin. Oznacza on, że limit uruchomionych równolegle procesów cron/PHP został przekroczony. W takiej sytuacji nowe procesy nie będą tworzone, dopóki stare nie zostaną zakończone. Dlatego w przypadku wystąpienia tego błędu, część użytkowników dostanie taki błąd zamiast wyświetlonej strony www.

Błąd 508 Entry processes limit

Błąd 508 pojawia się, gdy przekroczony zostanie limit równolegle uruchomionych procesów cron/PHP dla konta. W momencie, gdy dochodzi do wywołania skryptu PHP poprzez stronę lub crona, liczba procesów jest zwiekszana o 1. Jeżeli limit zostanie przekroczony serwer zamiast strony zwróci błąd 508 dla wszystkich zapytań, dopóki obecne zapytania nie zostaną zakończone. Oznacza to, że część użytkowników nie zobaczy strony podczas wejścia w takim momencie.

Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót