Konfiguracja klientów FTP - Total Commander. Drukuj

  • 3

 Osoby posiadające konto hostingowe w Kylos.pl zapraszamy do skorzystania z opisów konfiguracji znajdujących się w Panelu Klienta. Prosimy przejść do zakładki Twoje Usługi →wybrać interesujące nas konto → Zarządzanie Serwerem → Kreator konfiguracji.

 

Kreator wskaże spersonalizowane dane jakie należy użyć w konfiguracji.


Do napisanie tego poradnika posłużyłem się serwerem na którym działa usługa FTP. Na serwerze ustawieni zostali użytkownicy:

  • użytkownik główny: nazwaUser (/home/nazwaUser)
  • użytkownik wirtualny: test-ftp@nazwaUslugi.kylos.pl (/home/nazwaUser/test-ftp)

Program Total Commander można pobrać ze strony twórców http://www.ghisler.com/download.htm. Jest to oprogramowanie dostępne na licencji Shareware.

Połączenie przez protokół FTP (nieszyfrowane)


1. Uruchamiany program "Total Commander" - z zakładki "Sieć" wybieramy opcję "FTP Nowe Połączenie..." (skrót klawiszowy Ctrl+N).


2. Otworzy nam się kreator konfiguracji nowego połączenia. W pierwszym okienku wpisujemy nazwę hosta, link do połączenia z FTP - w przypadku połączenia protokołem FTP może być bez definicji protokołu, tzn. bez ftp:// na początku. Należy również pamiętać, aby odznaczyć opcję "Połączenie anonimowe". Klikamy "OK".


3. Kolejna informacja jaką należy podać to nazwa użytkownika. W przypadku głównego konta FTP jest ona w formie skróconej "nazwaUser". W przypadku konta wirtualnego należy podać nazwę użytkownika w postaci test-ftp@nazwaUslugi.kylos.pl - czyli oprócz nazwy użytkownika po znaku "@" trzeba podać nazwę hosta. Po wpisaniu nazwy użytkownika klikamy "OK".


4. W następnym oknie podajemy hasło do swojego konta FTP i klikamy przycisk "OK".


5. Nowe połączenie z FTP zostało ustanowione.


Wiele przydatnych porad na temat programu "Total Commander" znajdziemy na stronie http://totalcmd.pl/faq.


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót