Panel Klienta, cPanel, DirectAdmin - o co tu chodzi? Drukuj

  • 12

Panel Klienta

Panel Klienta - jest panelem dostępnym dla wszystkich klientów niezależnie od rodzaju zakupionych usług. Zalogować się do Panelu Klienta można pod adresem https://panel.kylos.pl/clientarea.php - link jest taki sam dla wszystkich klientów. Służy on głównie do komunikacji z nami, zarządzaniu usługami w zakresie ich stanu i płatności.

W Panelu Klienta można wyróżnić następujące sekcje:

 
Start - przenosi nas do głównej strony Panelu Klienta. Znajdują się tu nasze dane, lista faktur do opłacenia, domeny które lada moment wygasną, aktywne usługi i listę ostatnich zgłoszeń. Znajduje się tu również podsumowanie ilości posiadanych usług, domen, zgłoszeń oraz faktur (nieopłaconych).

Usługi - w tej sekcji można sprawdzić jakie posiadamy konta hostingowe, serwery VPS, Cloud, serwery dedykowane. Znajdziemy tu również krótkie podsumowanie na temat każdej usługi (data rejestracji czy ważności usługi, opłaty itp.). Możemy również znaleźć tutaj odnośnik logowania do cPanelu, a także odnośnik logowania do Webmaila (tyczy się to kont hostingowych). Mamy też możliwość zmiany hasła dostępowego do cPanelu, upgrade do wyższej usługi (oczywiście w obrębie jednej usługi np: z pakietu Kylos Silver do pakietu Kylos Gold - hosting). Możemy tutaj również zrezygnować w danego hostingu czy serwera VPS.

Domeny - tutaj można sprawdzić jakie posiadamy obecnie wykupione domeny - kiedy zostały zarejestrowane, kiedy kończy się ich ważność, a także ile wynosi cena odnowienia. W tym miejscu możemy również zmienić delegację DNS, włączyć/wyłączyć blokadę przed transferem domeny oraz włączyć/wyłączyć automatyczne odnowienie domeny.

Płatności - tutaj można sprawdzić listę wszystkich faktur jakie zostały wystawione wraz z ich statusem (zapłacona/pro forma do zapłaty). Po podejrzeniu faktury istnieje także możliwość jej opłacenia przez szybkie przelewy PayU lub PayPal.

Program Partnerski - dzięki tej sekcji, istnieje możliwość przystąpienia do Programu Partnerskiego.

Pomoc - w tej sekcji można sprawdzić wszystkie wysłane przez nas zgłoszenia, wejść do tworzonej przez nas bazy wiedzy oraz pobrać linki.

Wyślij zgłoszenie - dzięki tej sekcji, możemy za pomocą jednego przycisku przejść do formularza zgłoszeniowego, wypełnić go i wysłać do administratorów Kylos. Zgłoszenie to w zależności czego dotyczy problem, zostanie przesłane do konkretnego działu i nastąpi proces pomocy Państwu w rozwiązaniu zaistniałego problemu.

Witaj [Imię posiadacza konta] ! - w tym miejscu znajdują się wszystkie powiadomienia mailowe wysłane przez firmę Kylos z możliwością ich podejrzenia - przydatne w momencie braku możliwości dostępu do konta e-mail podanego przy rejestracji. Dodatkowo można zmienić hasło, dane na które zarejestrowane jest konto oraz przypisać dodatkowe osoby do zarządzania kontem.
cPanel - Panel Administracyjny konta hostingowego

Jest to panel administracyjny dla wszystkich posiadaczy kont hostingowych (Bronze, Silver, Gold, Platinum).

Logowanie do cPanelu

Adres logowania do cPanelu jest indywidualny dla każdego konta hostingowego, w większości przypadków jest on postaci:
nazwa_konta.kylos.pl/cpanel
gdzie nazwa konta jest tożsama z tą podaną podczas rejestracji konta.

Do cPanelu można się również dostać poprzez Panelu Klienta ( https://panel.kylos.pl/clientarea.php ):
Panel Klienta -> Usługi -> Twoje usługi -> na usłudze klikamy zielony napis: "Aktywna" -> na samym dole strony znajduje się sekcja: "Zaloguj się" -> cPanel

cPanel służy do zarządzania swoim kontem hostingowym - poniżej znajduje się lista przykładowym czynności jakie możemy w nim wykonać:
  • podpiąć/zaparkować domenę
  • stworzyć subdomenę
  • utworzyć konto FTP
  • utworzyć skrzynkę pocztową w danej domenie
  • utworzyć nową bazę danych MySQL/PostgreSQL
  • zalogować się do poczty i phpmyadmina

i wiele innych.


Poczta e-mail przez WWW

Link logowania do poczty przez Webmail dla hostingu z cPanelem ma postać:
nazwa_konta.kylos.pl/webmail
lub
moja_domena.pl/webmail
gdzie moja_domena.pl jest dowolną domeną, która została podpięta lub zaparkowana do naszego konta.DirectAdmin

To również panel administracyjny serwera. Zakres jego możliwości jest zbliżony do cPanelu. Panel DirectAdmin jest dostępny za dodatkową opłatą do serwerów VPS, serwerów Cloud i serwerów dedykowanych. Znacznie ułatwia zarządzanie serwerem, szczególnie osobom które nie są zaznajomione z powłoką systemów GNU/Linux. Jeśli na swoim serwerze mamy wykupiony i zainstalowany panel DirectAdmin to możemy się do niego zalogować stosując następujące adresy:

Logowanie do DirectAdmin
Aby zalogować się do panelu DirecAdmin należy w przeglądarce wpisać:
nazwa_konta.kylos.net.pl:2222
lub
adres_ip_serwera:2222
lub
moja_domena.pl:2222
gdzie moja_domena.pl to dowolna domena, która została podpięta/zaparkowana na naszym serwerze.

Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót