Registry Lock dla domen .pl - czym jest i jak włączyć go na domenie Drukuj

  • 1

 

.pl Registry Lock jest  usługą zwiększająca bezpieczeństwo domen internetowych polegająca na zablokowaniu aktualnych danych z nią związanych w głównym Rejestrze domeny .pl
W praktyce oznacza to, iż w przypadku włączonej opcji Registry Lock na domenie, niemożliwa będzie m.in.  zmiana danych abonenta domeny, zmiana delegacji czy  transferu obsługi do innego rejestratora, co zabezpiecza domenę przed jej porwaniem.
Wykonanie każdej takiej operacji będzie wymagało dezaktywacji wskazanej opcji na domenie.

 

Każdorazowe włączenie opcji .pl Registry Lock na domenie jest płatne w promocyjnej cenie 199 zł netto. 
Dezaktywacja opcji jest oczywiście bezpłatna, lecz nadal wymaga potwierdzenia własności domeny przez jej właściciela.  

 

Aby włączyć bądź wyłączyć  opcję .pl Registry Lock na Państwa  domenie .pl prosimy wypełnić poniższy wniosek, podpisać go i opieczętować a następnie wysłać skan wraz z załącznikami do nas za pośrednictwem zgłoszenia z Panelu Klienta (panel.kylos.pl).

W niektórych przypadkach zastrzegamy sobie możliwość kontakty  z Państwem telefonicznie na numer  telefonu powiązany z domeną, celem dodatkowego potwierdzenia dyspozycji włączenia / wyłączenia .pl Registry Lock.

Proces aktywacji / dezaktywacji opcji .pl Registry Lock może potrwać do 10 dni.

 

Uwaga!

Powyższy proces aktywacji/dezaktywacji opcji .pl Registry Lock przeznaczony jest dla domen .pl, dla których rejestratorem jest Kylos od dnia 01.04.2018r. 
W przypadku chęci aktywacji .pl Registry Lock dla domen globalnych bądź domen .pl zarejestrowanych/przetransferowanych do Kylos przed dniem 01.04.2018r., prosimy skontaktować się z nami bezpośrednio przez panel klienta – udzielimy wówczas wszelki informacji związanych z procesem aktywacji tej opcji na wskazanej domenie. 

 

 

Pobierz wniosek: 

.pl Registry Lock - Wniosek

 


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót