Importowanie kont pocztowych w cPanel-u za pomocą pliku .csv

cPanel umożliwia stworzenie dużej ilości kont pocztowych za pomocą pliku .csv do tego zadania jest wyznaczone specjalne narzędzie do importu adresów które jest dostępne z poziomu cPanel.

1. Aby rozpocząć tworzenie kont pocztowych z pliku .csv należy zalogować się do cPanel-u a następnie z zakładki email należy wybrać "Narzędzie do importu adresów"2. Wybieramy "Konta email", a następnie w drugim kroku należy wybrać "wybierz plik" co pozwoli na wgranie pliku .csv z którego chcemy stworzyć skrzynki.3.Wybieramy jakim znakiem są oddzielane wartości w pliku csv. Zazwyczaj wartości są oddzielane przecinkiem, jeżeli w wgranym pliku CSV wartości są oddzielane w inny sposób, należy go wybrać z listy lub w polu obok "other" możemy wyszczególnić znak który oddziela wartości. Następnie jeżeli pierwszy wiersz w pliku csv to nagłówek kolumn to zaznaczmy pole "Traktuj pierwszy wiersz jako nagłówki kolumn." Jeżeli nie posiadamy nagłówków, a nasz plik bezpośrednio posiada tylko wartości to odznaczamy pole. Następnie wybieramy "Dalej".
4. Wybieramy właściwą opcje dla poszczególnej wartości zgodnie z kolumnami, w tym przypadku wartości w pliku csv zostały wpisane następująco: adres email,hasło,limit skrzynki Domeny nie ma potrzeby wybierać cPanel automatycznie wykryje w jakiej domenie skrzynki mają zostać stworzone zgodnie z adresem mailowym skrzynki oraz wybieramy "Dalej"
5. Weryfikujemy czy w wyświetlonej tabeli zgadzają się wartości oraz wybieramy "Zakończ"6. Po zakończeniu tworzenia się skrzynek pocztowych zostanie wyświetlony rezultat tworzenia skrzynek oraz odpowiedni komunikat obok każdej skrzynki.

  • 0 Osoby uważają za pomocne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Podobne artykuły

Jak zalogować się do cPanelu konta hostingowego?

cPanel jest panelem administracyjnym konta hostingowego. Do każdego konta hostingowego przypisana...

Jak zmienić hasło do cPanelu swojego konta?

1. Logujemy się do swojego konta w Panelu Klienta pod adresem...

Jak automatycznie zainstalować CMSa (Joomla, WordPress)?

Po zalogowaniu się do cPanelu swojego konta, przechodzimy do działu "Oprogramowanie", po czym...

Jak dodać zadanie do Crona?

Na kontach hostingowych jest możliwość dodawania zadań Crona. W tym celu należy postępowac...

Jak przenieść dane z jednego hostingu do drugiego (z cPanel do cPanel)?

Przenoszenie danych z jednego hostingu na drugi nie jest wcale takie trudne jak się wydaje....