Transfer domeny do Kylos

Opis transferu domeny
Do dokonania transferu domeny pomiędzy rejestratorami potrzebny jest kod autoryzacyjny – kod authinfo, a w przypadku domen globalnych kod authcode. Wydanie takiego kodu zajmuje od kilku minut do kliku dni (maksymalnie 6 dni). 

Kod uzyskamy kontaktując się z obecnym rejestratorem domeny i składając odpowiedni wniosek o jego wydanie. Następnie na stronie internetowej http://www.kylos.pl/domeny/  wybieramy opcję „Przenieś domenę do Kylos”. 
Wpisujemy w okienko nazwę domeny i klikamy „Transferuj”. W następnym kroku będzie wymagane podanie uzyskanego kodu authinfo.

Po wprowadzeniu kodu autoryzującego, zostanie wygenerowana wiadomość na adres e-mail podany podczas rejestracji konta w celu potwierdzenia dokonania transferu. Informacja ta będzie ważna przez 7 dni, później wiadomość wygasa - w takim przypadku należy ponownie skontaktować się z nami z prośbą o ponowne wysłanie wiadomości na adres e-mail.

Domeny .pl
Transfer od innego rejestratora można wykonać najwcześniej po 5 dniach od rejestracji (lub transferu) domeny.
Procedura przeniesienia wykonywana jest bezpłatnie z zachowaniem okresu ważności domeny.

Domeny globalne (.com .net, .org, .info, .biz)
Transfer tego typu domen różni się nieco od transferu polskich domen, ponieważ wiąże się z automatycznym przedłużeniem ważności domeny o rok – co oznacza, że jest to płatna operacja.
Podczas transferu domeny, jej obecny okres ważności opłacony u obecnego operatora zostaje przeniesiony do Kylos.pl, tak więc nie są utracone dni z opłaconej usługi. Dodatkowo po wykonaniu transferu domena jest odnawiana na okres roku.

Domeny Europejskie (.eu)
Transfer domeny .eu wiąże się z koniecznością zapłaty abonamentu rocznego. Okres ważności jest taki sam jak dla domen globalnych. Z cenami transferu domen można się zapoznać pod adresem http://www.kylos.pl/domeny/

Transfer domen europejkich, globalnych i narodowych jest tzw. transferem odnawiającym. W momencie transferu - odnowiamy domenę, czyli opłata za transfer wydłuża wazność domeny o rok.

Transfer domen .pl jest wykonywany około 24h, natomiast dla domen globalnych trwa do 7 dni. W tym czasie domeny funkcjonują prawidłowo, ich konfiguracja również jest transferowana, więc ponowna nie będzie konieczna.
  • transfer
  • 5 Osoby uważają za pomocne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Podobne artykuły

Zmiana delegacji DNS domeny

Zmiana delegacji DNS domeny jest zazwyczaj potrzebna przy zmianie firmy hostingowej. Zmiana ta...

Nowe zasady potwierdzania operacji w rejestrze domen globalnych.

W dniu 01.01.2014 weszły w życie zmiany związane z nową polityką ICANN w stosunku do weryfikacji...

Lokalne wskazanie domeny na inny adres IP poprzez plik "hosts".

Konta hostingowe w KylosCieszymy się, że możemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą. Jeśli podoba...

Jak złożyć rezygnację z domeny?

W przypadku, gdy nie chcemy przedłużać zakupionej domeny oraz nie chcemy otrzymać za nią faktury...

Co to jest domena internetowa? Jak wybrać domenę internetową?

Domena to unikalny i niepowtarzalny adres każdego serwisu internetowego. Planując tworzenie...