Monitorowanie obciążenia konta hostingowego Drukuj

  • obciazenie
  • 8

Konta hostingowe posiadają z góry określone limity zasobów sprzętowych, które mogą wykorzystywać. Do śledzenia wykorzystania tych zasobów służy moduł "Statystyki użycia zasobów" w cPanelu.

W celu analizy obciążenia na koncie hostingowym należy:

1. Zalogować się do cPanelu.

2. Przejść do sekcji "Statystyki", a następnie kliknąć ikonę "Statystyki użycia zasobów".


3. Wyświetli się strona, na której przedstawione są najważniejsze incydenty na koncie związane w wykorzystaniem zasobów. Tutaj należy wybrać przycisk "Details" w celu wyświetlenia szczegółowych informacji o limitach, zasobach i obciążeniu konta.


4. Szczegółowe informacje na temat obciążenia, przedstawione są na wykresach, które pokazują wykorzystanie poszczególnych limitów. Domyślnie pokazywane są wykresy z ostatnich 24 godzin. Istnieje możliwość wyboru przedziału czasowego do wyświetlenia, używając rozwijanej listy.


5. Na kontach hostingowych limitowaniu podlegają następujące zasoby:

CPU Usage - procent zużycia dostępnych zasobów procesora
I/O usage - ilość operacji wejścia/wyjścia dysku
Entry Processes - ilość równolegle uruchomionych procesów cron/PHP
Physical memory usage - ilość zużytej pamięci operacyjnej

Na poniższym obrazku w kolumnie "Wykorzystanie" pokazywane jest aktualne zużycie zasobów.


CPU Usage
Na wykresie tym pokazywane jest zużycie procesora dla danego konta hostingowego. Wykres rysowany jest w zależności od wybranego okresu - domyślnie 24 godziny.


Virtual Memory Usage
Na tym wykresie pokazane jest zużycie pamięci wirtualnej dla danego konta hostingowego. Wykres rysowany jest w zależności od wybranego okresu - domyślnie 24 godziny.


Physical Memory Usage
Na tym wykresie pokazane jest zużycie pamięci fizycznej dla danego konta hostingowego. Wykres rysowany jest w zależności od wybranego okresu - domyślnie 24 godziny.


Input/Output Usage
Na wykresie tym przedstawione jest wykorzystanie przepustowości operacji odczytu/zapisu dysku (wartości podane są w kB/s). Wykres rysowany jest w zależności od wybranego okresu - domyślnie 24 godziny.


Entry processes
Na wykresie przedstawiona jest liczba jednocześnie uruchomionych procesów cron/PHP dla danego konta hostingowego. Wykres rysowany jest w zależności od wybranego okresu - domyślnie 24 godziny.


Faults
Wykres ten przedstawia bardzo ważne informacje o ilości przekroczeń limitów zasobów w ciągu wybranego okresu (domyślnie 24 godziny). Legenda na wykresie opisuje, które linie dotyczą jakich zasobów. Natomiast po lewej stronie na skali znajduje się informacja ile razy danych limit został przekroczony.Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót