Jak odnowić certyfikat SSL w panelu cPanel? Drukuj

  • ssl
  • 0

Wpis przedstawia odświeżenie aktualnego certyfikatu po jego wygaśnięciu na usługach, które posiadają panel zarządzania cPanel.

 

1. Logujemy się do panelu cPanel. Z zakładki "Bezpieczeństwo" wybieramy "Menadżer SSL/TLS" 2. Z dostępnych opcji wybieramy "Zarządzaj witrynami internetowymi chronionymi protokołem SSL"


3. W zakładce "Zainstaluj witrynę SSL" wybieramy domenę, dla której chcemy zaktualziować certyfikat oraz klikamy "Autowypełnienie według domen" co spowoduje wypełnienie się pól "crt, key, CABUNDLE" 


4. Aktualizujemy certyfikat w polu "Certyfikat: (CRT)" aktualnym certyfikatem oraz na dole strony wybieramy "instaluj certyfikat"

Uwaga! Należy zwrócić uwagę, by nie usunąć klucza prywatnego, który jest już dodany, znajduję się on w polu Klucz prywatny (KEY). 

W przypadku usunięcia klucza będzie potrzebny klucz który został wygenerowany w raz z zapytaniem CSR zgodnie z wpisem z naszej bazy wiedzy https://panel.kylos.pl/knowledgebase/247/Generowanie-CSR-dla-certyfikatu-SSL-z-wykorzystaniem-cPanelu.html


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót