Jak odnowić certyfikat SSL w panelu DirectAdmin? Drukuj

  • ssl
  • 0

Wpis przedstawia odświeżenie aktualnego certyfikatu po jego wygaśnięciu na usługach które posiadają panel zarządzania DirectAdmin.

 

1. Logujemy się do panelu DirectAdmin na użytkownika do którego jest podpięta domena w której należy aktualizować certyfikat SSL.

 

2. Z listy domen wybieramy domenę na której jest zainstalowany certyfikat ( w przypadku kiedy na użytkowniku jest jedna domena odrazu zostaniemy przeniesieni do konfiguracji aktualnej domeny )


3. Z zakładki "Opcje Zaawansowane" wybieramy "Certyfikaty SSL"

 
 4. W zaznaczonym polu "Wklej wstępnie wygenerowany certyfikat i klucz" zastępujemy aktualny certyfikat nowo otrzymanym certyfikatem, certyfikat zastępujemy poprzez wklejenie nowego certyfikatu między znacznikami: -----BEGIN CERTIFICATE----- oraz -----END CERTIFICATE----- następnie zapisujemy certyfikat.
 

Uwaga! Należy zwrócić uwagę, by nie usunąć klucza prywatego, który jest już dodany, znajduję się on między znacznikami -----BEGIN PRIVATE KEY----- oraz -----END PRIVATE KEY----- W przypadku usunięcia klucza będzie potrzebny klucz który został wygenerowany w raz z zapytaniem CSR zgodnie z wpisem z naszej bazy wiedzy https://panel.kylos.pl/knowledgebase/249/Generowanie-CSR-dla-certyfikatu-SSL-z-wykorzystaniem-Directadmin.html

  


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót