Darmowe certyfikaty SSL dla stron WWW w cPanel Drukuj

  • 28

Od początku roku 2017 przeglądarka Google Chrome wyświetla strony bez certyfikatu SSL jako niebezpieczne. Więcej o tych zmianach mogą Państwo przeczytać na naszym blogu na stronie: https://www.kylos.pl/blog/darmowe-certyfikaty-zabezpieczen/ . Celem sprostania nowym wymaganiom Google, w Kylos umożliwiliśmy automatyczne generowanie darmowych certyfikatów SSL i ich instalację do domen podpiętych na kontach hostingowych.

Przy generowaniu certyfikatu musimy pamiętać o tym, że:

  • Certyfikaty dla domen są zakolejkowane od razu po dodaniu ich do usługi oraz są generowane automatycznie w godzinach nocnych. Natomiast w opcji: "Status certyfikatów SSL/TLS" w cPanel usługi, można włączyć manualnie generowanie certyfikatu dla poszczególnych domen.

  • Certyfikaty są instalowane wyłącznie dla domen i poddomen podpiętych na koncie hostingowym w cPanelu (moduły: "Domeny podpięty" i "Subdomeny").
  • Podpięte domeny/subdomeny muszą odpowiadać z serwera hostingowego. Innymi słowy, muszą one delegować na serwery nazw Kylos (ns1.kylos.pl oraz ns2.kylos.pl) lub też kierować rekordem A na IP serwera hostingowego na którym znajduje się Państwa usługa. 
  • Dla wybranej domeny nie może być już zainstalowany inny certyfikat SSL, np. zakupiony z naszej oferty: https://www.kylos.pl/certyfikaty-ssl/.
  • W momencie generowania certyfikatu w nocy, tworzony jest folder .well-known w głównym katalogu domeny. W danym folderze tworzone są tymczasowe pliki, potrzebne narzędziom zewnętrznym do weryfikacji domeny i wygenerowania certyfikatu. W naszych regułach przekierowujących w .htaccess lub tych skonfigurowanych w module "Przekierowania" musimy upewnić się, iż żadna z reguł nie uniemożliwi poprawnego dostępu do zawartości folderu .well-known dla wspomnianych wyżej narzędzi.
  • Jeśli posiadamy niestandardowe wpisy rekordów CAA dla domeny (np. jeśli nasza domena jest zarejestrowana w nazwa.pl) należy dodać do strefy DNS domeny u rejestratora rekord CAA o wartości "issue comodoca.com"

Po wygenerowaniu certyfikatu będzie on widoczny w cPanelu w module: "Status certyfikatów SSL/TLS".


Darmowe certyfikaty generowane przez AutoSSL są wystawiane na okres 90 dni. W module: "Status certyfikatów SSL/TLS", po poprawnym wygenerowaniu i zainstalowaniu certyfikatu, widoczne będą informacje:

- że jest on zweryfikowany przez AutoSSL
- do kiedy jest certyfikat aktywny 
- notka iż zostanie automatycznie odnowiony

Dla domen podpiętych w naszym cPanelu istnieje również możliwość wyłączenia funkcji AutoSSL we wspomnianym module.


W przypadku kłopotów związanych z automatycznym generowaniem lub odnawianiem certyfikatów AutoSSL, prosimy o wysłanie do nas zgłoszenia w tej sprawie z poziomu Panelu Klienta ( https://panel.kylos.pl/clientarea.php )


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót