Darmowe certyfikaty SSL dla stron WWW w cPanel

Od początku roku 2017 przeglądarka Google Chrome wyświetla strony bez certyfikatu SSL jako niebezpieczne. Więcej o tych zmianach mogą Państwo przeczytać na naszym blogu na stronie: https://www.kylos.pl/blog/darmowe-certyfikaty-zabezpieczen/ . Celem sprostania nowym wymaganiom Google, w Kylos umożliwiliśmy automatyczne generowanie darmowych certyfikatów SSL i ich instalację do domen podpiętych na kontach hostingowych.

Przy generowaniu certyfikatu musimy pamiętać o tym, że:
  • Certyfikaty są generowane wyłącznie automatycznie w godzinach nocnych.
  • Certyfikaty są instalowane wyłącznie dla domen i poddomen podpiętych na koncie hostingowym w cPanelu (moduły: "Domeny podpięty" i "Subdomeny").
  • Podpięte domeny/subdomeny muszą odpowiadać z serwera hostingowego. Innymi słowy, muszą one delegować na serwery nazw Kylos (ns1.kylos.pl oraz ns2.kylos.pl) lub też kierować rekordem A na IP serwera hostingowego, na którym znajduje się Państwa usługa. 
  • Dla wybranej domeny nie może być już zainstalowany inny certyfikat SSL, np. zakupiony z naszej oferty: https://www.kylos.pl/certyfikaty-ssl/.
  • W momencie generowania certyfikatu w nocy tworzony jest folder .well-known w głównym katalogu domeny. W danym folderze tworzone są tymczasowe pliki potrzebne narzędziom zewnętrznym do weryfikacji domeny i wygenerowania certyfikatu. W naszych regułach przekierowujących w .htaccess lub tych skonfigurowanych w module "Przekierowania" musimy upewnić się, iż żadna z reguł nie uniemożliwi poprawnego dostępu do zawartości folderu .well-known dla wspomnianych wyżej narzędzi.
Po wygenerowaniu certyfikatu będzie on widoczny w cPanelu w module: "Status certyfikatów SSL/TLS"Darmowe certyfikaty generowane przez AutoSSL są wystawiane na okres 90 dni. W module "Status certyfikatów SSL/TLS", po poprawnym wygenerowaniu i zainstalowaniu certyfikatu, widoczne będą informacje: że jest on zweryfikowany przez AutoSSL, do kiedy jest certyfikat aktywny oraz notka iż zostanie automatycznie odnowiony. Dla domen podpiętych w naszym cPanelu istnieje również możliwość wyłączenia funkcji AutoSSL we wspomnianym module.W przypadku kłopotów związanych z automatycznym generowaniem lub odnawianiem certyfikatów AutoSSL, prosimy o wysłanie do nas zgłoszenia w tej sprawie z poziomu Panelu Klienta - https://panel.kylos.pl/
  • 18 Osoby uważają za pomocne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Podobne artykuły

Instalacja certyfikatu SSL

W celu uruchomienia certyfikatu SSL dla danej domeny na koncie hostingowym, należy upewnić się,...