Modyfikacja rekordów MX poprzez cPanel Drukuj

  • 1

Rekord MX w strefie DNS domeny, odpowiada za obsługę poczty - w rekordzie tym, zawarte jest wskazanie na adres domenowy serwera poczty dla tej domeny.

W celu edycji lub dodania nowych rekordów MX, należy skorzystać z cPanelu. Poniżej opisany został proces dodawania nowych rekordów lub edycji już istniejących.

1. Należy zalogować się do cPanelu na swoim koncie hostingowym, standardowy odnośnik logowania ma postać:

nazwa_konta.kylos.pl/cpanel

Więcej informacji na temat jak zalogować się do cPanelu można znaleźć tutaj https://panel.kylos.pl/knowledgebase/2/Jak-zalogowac-sie-do-cPanelu-konta-hostingowego.html

2. W sekcji: "Domeny", należy odszukać ikonę "Edytor stref DNS".


3. Po przejściu do edytora stref DNS, należy wybrać domenę do której chcemy dodać nowy rekord MX lub modyfikować obecne. W celu modyfikacji rekordów MX, domena musi być podpięta do konta hostingowego, a jej delegacja DNS musi być ustawiona na: ns1.kylos.pl i ns2.kylos.pl - te warunki są spełnione dla każdej domeny działającej na istniejącym już koncie hostingowym.


4. Po wybraniu właściwej domeny, możemy zmodyfikować istniejący rekord MX lub dodać następny, a także określić rodzaj serwera MX.


Następnie, należy wpisać nowy adres serwera poczty w formie pełnej nazwy domenowej. W polu priorytet można ustawić wartość priorytetu dla danego serwera - istotne w przypadku posiadania większej ilości rekordów MX dla danej domeny - w przypadku jednego wpisu MX, wystarczy zostawić domyślną wartość 0. Po wpisaniu nowego adresu serwera poczty, należy nacisnąć przycisk "Edit", co zapisze zmiany.

5. W przypadku chęci dodania większej ilości rekordów MX o przykładowo mniejszym priorytecie, proszę posłużyć się poradnikiem: https://panel.kylos.pl/knowledgebase/209/Opis-zmiany-rekordow-DNS-w-cPanelu.html
 

Priorytet dla kolejnych rekordów MX, zawsze musi składać się z liczby całkowitej, przykładową kolejnością priorytetów (w kolejności od najważniejszego) mogą być:
0,5,10,15 (...)
lub jak w przypadku usługi G Suite (wcześniej Google Apps for Work):
1 (podstawowy), 5, 5, 10, 10

Teraz wystarczy poczekać, aż zmiany dokonane w strefie DNS, zostaną rozpropagowane w sieci Internet - trwa to maksymalnie do 24 godzin. W tym czasie, poczta może być obsługiwana zarówno przez stary jak i przez nowy serwer, w zależności od lokalizacji w której znajduje się serwer potencjalnego nadawcy.


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót