Podstawowe funkcje zarządzania kontem reseller Drukuj

  • 0

Posiadając konto reseller, dostajesz dostęp do panelu hostingowego cPanel, za pomocą którego możesz między innymi tworzyć i konfigurować konta swoich klientów. 

W przypadku konta reseller otrzymujesz również ograniczony dostęp do WHM (WebHost Manager), który rozszerza możliwości panelu administracyjnego cPanel o zarządzanie kontami hostingowymi Twoich klientów w obrębie usługi, parametrami i personalizacją stworzonych pakietów hostingowych, wszystkimi hasłami oraz ustawieniami DNS i SSL.


1) Tworzenie konta klienta:

Aby stworzyć konto dla swojego klienta, należy w menu po lewej stronie przejść do zakładki "Funkcje kont" i wybrać opcję "Utwórz nowe konto", gdzie należy wpisać domenę główną klienta, nazwę użytkownika, hasło i kontaktowy adres email, a także przypisać do konta wcześniej utworzony pakiet hostingowy.2) Modyfikacja konta klienta:

W przypadku konieczności modyfikacji wcześniej utworzonego konta klienta, należy w zakładce "Funkcje kont" wybrać opcję "Modyfikuj konto". Następnie z listy kont przypisanych do Twojego konta wybrać odpowiednie i przejść do edycji za pomocą przycisku "Modify".


3) Usuwanie konta klienta: 

Gdy współpraca z danym klientem dobiegnie końca, bez problemu można usunąć konto poprzez funkcję "Usuń konto" w zakładce "Funkcje kont". Po zaznaczeniu odpowiedniego konta, można je usunąć przy pomocy przycisku "Terminate".

Jeśli chcemy zachować domeny w swojej strefie DNS mimo usunięcia konta, należy zaznaczyć odpowiednie pole w opcjach dodatkowych.4) Zawieszanie i odwieszanie uslug:

- Jeśli nie chcemy od razu usuwać konta, a tylko je zawiesić na jakiś czas, należy w zakładce "Funkcje kont" użyć funkcji "Zarządzaj zawieszeniem kont", gdzie możliwe jest odnalezienie danego klienta po nazwie domeny lub nazwie użytkownika.- Jeśli chcemy odwiesić zawieszone wcześniej konto, należy w zakładce "Informacje o koncie" przejść do opcji "Wyświetlanie listy zawieszonych kont" w której mamy do dyspozycji dwie możliwości: "Unsuspend" - za pośrednictwem której możemy odwiesić konto lub "Terminate" - które trwale je usuwa.Powyżej zostały przedstawione 4 podstawowe funkcje zarządzania naszymi klientami, jakie oferuje nam WHM w ramach konta reseller. Oczywiście w rzeczywistości ich jest znacznie więcej.

W celu zapoznania się z pełną funkcjonalnością kont reseller, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego okresu testowego.


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót