Jak zmienić wersję PHP w DirectAdmin? Drukuj

  • directadmin, jak zmienić PHP, PHP w DA
  • 3

Jeśli chcesz zmienić wersję PHP dla swojej strony internetowej, a zarządzenie Twoimi usługami odbywa się za pomocą panelu DirectAdmin to poniżej dowiesz się jak szybko to wykonać.

Na początku zaloguj się do swojego konta w DirectAdmin, a następnie przejdź do zakładki Domain Setup.

 

 

Zobaczysz teraz listę domen, które zostały dodane do serwera. Kliknij na nazwę tej, dla której ma zostać zmieniona wersja PHP.

W tym przypadku na koncie znajduje się jedna domena zatem należy kliknąć w jej nazwę. Następnie aby zmienić wersję PHP dla domeny kliknij po prawej stronie przycisk PHP Version Selector.

 

 

Pojawi Ci się tabelka, w której możesz wybrać wersję PHP jaka ma być ustawiona.

Aby zapisać zmiany kliknij przycisk Save.

 

W przypadku gdy zmiana PHP w panelu DirectAdmin nie przynosi skutku, sprawdź w pliku .htaccess znajdującym się w katalogu public_html danej domeny czy nie masz dyrektywy wymuszającej zmianę wersji PHP.
Wygląda ona tak:

<FilesMatch "\.php$">
SetHandler "proxy:unix:/usr/local/phpXX-fpm/sockets/USERNAME.sock|fcgi://localhost"
</FilesMatch>

Jeżeli jest obecna w tym pliku, zakomentuj ten fragment kodu (znak przed każdą z tych trzech linijek) lub usuń ten wpis i zapisz zmiany w pliku.

 

Pamiętaj!
DirectAdmin pozwala na zainstalowanie maksymalnie czterech wersji PHP. Wynika to bezpośrednio z konfiguracji jaką wprowadzili twórcy panelu.
Jeśli na liście nie ma wersji PHP, którą chciałbyś zainstalować to prześlij zgłoszenie mailowe do supportu, na tej podstawie administratorzy będą mogli dograć wskazaną wersję PHP.

 

 


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót