Jak utworzyć bazę danych MySQL w DirectAdmin? Drukuj

  • 0

Jeśli posiadasz konto hostingowe, którego zarządzenie odbywa się za pomocą panelu DirectAdmin to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie. Podczas tworzenia strony internetowej, a zwłaszcza w początkowym etapie instalacji np. WordPressa jednym z podstawowych kroków jest utworzenie bazy danych. W panelu DA jest to niezwykle proste, wystarczy że wykonasz poniższe kroki.

Krok 1 – Logowanie DirectAdmin

W pierwszym roku konieczne jest zalogowanie się na swoje konto w DirectAdmin. Następnie przejdź do sekcji Zarządzanie kontami > Zarządzanie MySQL.

W celu utworzenia nowej bazy danych kliknij teraz po prawej stronie w przycisk Utwórz nową bazę danych.

Krok 2 – Tworzenie bazy danych

Po wybraniu tej opcji pojawi się kreator, w którym możesz utworzyć nową bazę danych.

W polu Nazwa bazy danych wpisz nazwę bazy. Najlepiej, aby nazwa była charakterystyczna, np. zawierała człon nazwy Twojej domeny. Dzięki temu łatwiej będzie Ci w przyszłości odszukać konkretną bazę danych przypisaną do strony.

W polu Użytkownik bazy danych wpisz nazwę użytkownika. Może ona być taka sama jak nazwa bazy danych, ale możesz także nazwać ją inaczej.

W polu Hasło bazy danych wpisz hasło, które będzie dość silne. Unikaj łatwych do odgadnięcia haseł typu Admin123.

Po wprowadzeniu danych kliknij przycisk Utwórz bazę danych. Baza MySQL zostanie utworzona i możesz z niej skorzystać w swojej aplikacji internetowej.


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót