Jak zmienić hasło do konta DirectAdmin? Drukuj

  • 1

Po aktywacji serwera otrzymasz wiadomość e-mail, w której znajdziesz dane do konta administracyjnego DirectAdmin. Konto to służy zarówno do logowania w panelu DirectAdmin, jak i do logowania na serwer przez FTP. Daje ono dostęp do wszystkich funkcji zarządzania serwerem. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła lub nie masz już dostępu do treści wiadomości wysłanej po aktywacji serwera, możesz zmienić hasło. Jak to zrobić?

Zmiana hasła do domyślnego konta DirectAdmin i FTP

Zmiany hasła do domyślnego konta możesz dokonać z poziomu widoku zarządzenia serwerem w swoim panelu klienta Kylos.pl. Aby to zrobić, zaloguj się do swojego panelu klienta, a następnie udaj się do zakładki Usługi.

panel-serwery.png

Na liście usług wyświetli się lista wszystkich serwerów. Odnajdź i wybierz swój serwer, dla którego chcesz zmodyfikować główne hasło dostępowe.

Po wybraniu serwera wyświetlone zostaną informacje na jego temat. W menu bocznym odnajdź sekcję Akcje i wybierz opcję Zmień hasło.

Pojawi się teraz formularz, w którym należy wpisać dwukrotnie nowe hasło. Alternatywnie możesz także skorzystać z generatora bezpiecznych haseł — w tym celu wystarczy kliknąć przycisk Wygeneruj hasło. Spowoduje to automatyczne wygenerowanie nowego hasła o odpowiednim poziomie skomplikowania.

Po dwukrotnym wprowadzeniu nowego hasła zachowaj zmiany przyciskiem Zapisz hasło. Od tej pory możesz używać nowego hasła, zarówno do logowania w panelu DirectAdmin, jak i do logowania się na swoje konto FTP.


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót