Weryfikacja powiadomień dotyczących dużej wysyłki maili z konta DirectAdmin Drukuj

  • 1

W przypadku otrzymania systemowego powiadomienia od DirectAdmina o tytule: "Warning: 200 emails have just been sent by nazwa_użytkownika" i świadomości, iż z danego konta DirectAdmin nie była prowadzona większa wysyłka poczty elektronicznej, należy ten kłopot zweryfikować. Weryfikacji skąd pochodzą wiadomości wysyłane przez nasz serwer poczty wychodzącej można dokonać bezpośrednio z poziomu graficznego interfejsu panelu DirectAdmin.

1. Po zalogowaniu na użytkownika admin, należy przejśc do użytkownika, z którego nastąpiła duża wysyłka poczty: "Pokaż wszystkich użytkowników" > kliknąć nazwę użytkownika > "Zaloguj jako:"

2. Następnie, z poziomu dostępu użytkownika (domyślny dostęp użytkownika DA), przechodzimy do modułu "Konta pocztowe".
3. W nowym oknie przechodzimy do: "Statystyki wykorzystania poczty"

4. W nowo otwarym narzędziu mamy do wyboru między innymi czas, z jakiego pokazane są statystyki przekazywania poczty. W zależności od momentu, w którym rozpoczęła się natężona wysyłka poczty, możemy wyświetlić statystyki poczty przykładowo z ostatniego miesiąca:Poniżej tabeli znajduje się legenda opisująca kolumny i pomagająca w jej analizie.

Nadawca: Jest to pole 'From' z nagłówka listu. Nie można przyjąć, że jest to prawdziwy adres nadawcy ponieważ można podać tam dowolną wartość.

Uwierzytelnienie: W przypadku używania uwierzytelniania SMTP w tym polu pokazywana jest nazwa używana do logowania, 
natomiast gdy list wysyłany jest ze skryptu zostanie pokazany właściciel pliku. Można przyjąć, że jest to prawdziwy nadawca.

Host nadawcy: Jeśli jest to pokaże się adres IP, z którego nastąpiło połączenie z serwerem. Jeżeli nie ma, oznacza że list został wysłany ze skryptu.

Ścieżka: W przypadku gdy mail wysyłany jest ze skryptu, ścieżka będzie zawierała katalog gdzie jest umieszczony skrypt.
Gdy list będzie w kolejce wysyłkowej ścieżka będzie przyjmowała wartość "próba wysyłki" przy każdej próbie wysłania listu.


Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót