DirectAdmin – jak przypisać adres IP do konta? Drukuj

  • 1

Wszyskie nowo tworzone konta użytkowników w DirectAdminie korzystają standardowo ze współdzielonego głównego adresu IP serwera (shared IP).

1. Jeżeli zachodzi potrzeba przypisania indywidualnego adresu IP do konkretnego konta na początek na serwerze musimy mieć wolne adresy IP (status: free). Jeżeli takowych nie posiadamy to należy zakupić dodatkowy adres IP, a następnie dodać go do serwera. W celu podglądu posiadanych adresów IP na serwerze z DirectAdminem należy zalogować się do panelu na konto „admin” na następnie na poziomie „Administratora” odnaleźć opcję „Zarządzanie adresami IP” w sekcji „Narzędzia administracyjne”.2. Z poziomu Administratora możemy również przypisywać adresy IP do resellerów. Umożliwi to wybór adresu IP już na etapie tworzenie konta użytkownika przez resellera. Na obrazku poniżej możemy zobaczyć listę adresów IP na testowym serwerze z panelem DirectAdmin. Jak widać serwer posiada jeden współdzielony adres IP (shared) oraz trzy adres wolne (free), które mogą być przydzielone przez resellera „admin”.
3. W celu przypisania adresu IP użytkownika należy z poziomu Administratora wybrać opcję „Pokaż wszystkich Użytkowników”.4. Następnie kliknąć na wybranych użytkowniku z listy.5. Po wybraniu właściwego użytkownika klikamy na przycisk „Modyfikuj Użytkownika ...”.6. Po wybraniu opcji modyfikacji użytkownika widzimy możliwość zmiany IP.
Możemy tutaj zastąpić aktualnie używane IP innym wybranym z listy i zatwierdzić je przyciskiem „Zapisz”.
Należy pamiętać, że zmieni to również adres IP we wszystkich strefach DNS domen tego użytkownika, co będzie wymagało czasu na ponowną propagację.7. Jeżeli nie chcemy zmieniać głównego adresu IP użytkownika tylko dodać mu kolejny adres IP to korzystamy z listy „Dodaje kolejne IP” i zatwierdzamy wybór przyciskiem „Dodaj”.
Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót