DirectAdmin – jak zmienić wersję PHP? Drukuj

  • 8

Panel DirectAdmin od wersji 1.431 wraz z Custombuild 2.0 posiada możliwość instalacji dwóch instancji PHP na jednym serwerze. Jeżeli posiadasz panel DirectAdmin zainstalowany na serwerze VPS lub dedykowanym, to możesz sprawdzić wersję logując się na konto "admin" i z poziomu Administratora wybierając opcję "Licencje/uaktualnienia".

Zmiana wersji PHP jest możliwa nie tylko na poziomie całego serwera dla wszystkich użytkowników i domen. Od wersji 1.431 z Custombuild 2.0 można zmienić wersję PHP dla pojedynczych domen. Wszystkie nowe instalacje panelu DirectAdmin konfigurowane przez nas posiadają zainstalowane wersje PHP 5.4 jako domyślną i PHP 5.3 jako dodatkową w trybie PHP-FPM.

1. W celu zmiany wersji PHP dla określonej domeny należy zalogować się do panelu DirectAdmin (w przypadku użytkownika "admin" przechodzimy do poziomu "Użytkownika"). Następnie wybieramy przycisk "Administracja domenami".2. Po przejściu do menu "Administracja domenami" wybieramy domenę, dla której chcemy zmienić domyślną wersję PHP – należy kliknąć na wybraną domenę.3. Po wybraniu domeny na samym dole znajdują się dwie opcje:
  • Pierwsze PHP – domyślna wersja PHP, ta wersja będzie używana do interpretacji plików z rozszerzeniem .php
  • Drugie PHP – dodatkowa wersja PHP, ta wersja będzie używana do interpretacji plików z rozszerzeniem odpowiednim do wersji np. jeżeli jako drugie PHP wybierzemy wersję PHP 5.3 to pliki PHP, które powinny być interpretowane przez PHP 5.3 powinny mieć rozszerzenie .php53. Natomiast jeżeli jako drugą wersję PHP wybierzemy PHP 5.4 to pliki powinny mieć rozszerzenie .php54.
Zmieniając wersję PHP chcemy zazwyczaj, żeby pliki z rozszerzeniem .php były interpretowane przez wybraną wersję PHP – w tym celu musimy wybrać odpowiednią wersję w polu "Pierwsze PHP". Po wybraniu wciskamy przycisk "Zapisz" - zmiany zostaną automatycznie załadowane.
Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót