Jak wstawić obrazki w treści maila - Roundcube? Drukuj

  • 28

Konta pocztowe w Kylos.pl

Na naszych kontach hostingowych możesz uruchomić dowolną ilość skrzynek e-mail o łącznej pojemności
50 GB już za 99 zł (netto) rocznie. Sprawdź naszą ofertę.Czasami zachodzi konieczność dołączenia do treści maila obrazków np. w postaci logo firmy. Domyślne ustawienia Roundcube'a nie pozwalają na dodanie obrazka w treści w inny sposób niż poprzez załącznik.
Poniżej znajdują się kroki jakie należy podjąć, aby była możliwość dodawania obrazów w treści maila.


1. Należy zalogować się do swojego konta e-mail przez webmail. Standardowo adres logowania wygląda następująco:

nazwa_konta.kylos.pl/webmail

2. Po zalogowaniu się do swojej skrzynki musimy wejść w menu "Ustawienia".


3. Następnie w sekcji "Tworzenie wiadomości", należy ustawić opcję "Twórz wiadomości w HTML" na "zawsze" i zapisać zmiany.


4. Po wykonaniu powyższych kroków, można w końcu przejść do tworzenia nowej wiadomości. W oknie nowej wiadomości, należy dodać obrazki, które chcemy umieścić w treści maila jako zwykłe załączniki. W tym celu używamy opcji "Dołącz plik" - dodajemy tutaj wszystkie obrazki lub zdjęcia, które planujemy dodać w treści konkretnej wiadomości.


5. Po dodaniu odpowiednich obrazków, odszukujemy w edytorze wiadomości opcję "Wstaw/edytuj obraz".


6. Obok pola "Źródła" klikamy ikonkę folderu ze szkłem powiększającym, a następnie z dostępnej listy wcześniej załączonych obrazków, wybieramy jeden - następnie klikamy "OK".7. Gotowe! Nasz obraz został umieszczony w treści maila.
Konta pocztowe w Kylos.pl

Na naszych kontach hostingowych możesz uruchomić dowolną ilość skrzynek e-mail o łącznej pojemności 50 GB już za 99 zł (netto) rocznie. Sprawdź naszą ofertę.

Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót