Jak skonfigurować dysk sieciowy

Dla kont hostingowych możliwe jest skonfigurowanie dysku sieciowego na komputerze lokalnym i nadanie mu odpowiednich praw do zawartości katalogu domowego konta hostingowego. W ten sposób możemy przyspieszyć dostęp do przetrzymywanych na serwerze danych i w wielu przypadkach nie potrzebujemy do tych zewnętrznego oprogramowania - tak jak ma to miejsce w przypadku stosowania protokołu FTP. Celem utworzenia użytkownika z dostępem do dysku sieciowego oraz przykładowej konfiguracji dysku sieciowego na Windowsie 10 należy:

1. Logujemy się do panelu cPanel - zgodnie z instrukcją z naszej bazy wiedzy zamieszczonej tutaj

2. Przechodzimy do modułu "Dysk sieciowy":3. Domyślnie utworzony jest już główny użytkownik systemowy mający ten sam login do logowania co cPanel oraz posiadający pełen dostęp do katalogu domowego konta. Możliwe jest tworzenie nowych użytkowników z dostępnego w danym module formularzu:


W polu katalog podajemy ścieżkę do folderu, dla którego dany użytkownik będzie posiada prawa do Odczytu i zapisu lub Tylko do odczytu. Pozostawienie tego pola pustego, pozwoli użytkownikowi na dostęp do głównego folderu konta ( /home/nazwa_uzytkownika ). Wpisując tam "public_html", nadamy użytkownikowi dostęp do folderu /home/nazwa_uzytkownika/public_html. Dla systemów operacyjnych Windows Vista, 7 oraz 8 wymagane jest uwierzytelnianie szyfrowane, stąd konieczne jest włączenie opcji "Włącz uwierzytelnianie szyfrowane" jesli planowane jest używanie tego użytkownika na tych systemach.

4. Tak utworzone konto znajdzie się na liście położnej na samym dole modułu "Dysk sieciowy". Przechodząc do "Dostęp do dysku sieciowego" możemy sprawdzić konfiguracje i kroki potrzebne do prawidłowego podpięcia dysku sieciowego na naszym urządzeniu.
5. Przykładowo, możemy sprawdzić kroki potrzebne do skonfigurowania dysku sieciowego na systemie Windows 8:

6. W razie braku potrzeby podpięcia dysku sieciowego na naszym komputerze, możemy pobrac skrypt, który automatycznie otwiera połączenie danego użytkownika do dysku sieciowego. Skrypt nawiązuje połączenie z serwerem, a po poprawnym podaniu danych dostępowych otwiera dysk sieciowy w eksploratorze plików. Skrypt można pobrać poprzez przycisk "Pobierz skrypt skróconej instrukcji". Skrypt należy otworzyć z uprawnieniami Adminstratora na systemach Windows.  • 0 Osoby uważają za pomocne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Podobne artykuły

Jak zalogować się do cPanelu konta hostingowego?

cPanel jest panelem administracyjnym konta hostingowego. Do każdego konta hostingowego przypisana...

Jak zmienić hasło do cPanelu swojego konta?

1. Logujemy się do swojego konta w Panelu Klienta pod adresem...

Jak automatycznie zainstalować CMSa (Joomla, WordPress)?

Po zalogowaniu się do cPanelu swojego konta, przechodzimy do działu "Oprogramowanie", po czym...

Jak dodać zadanie do Crona?

Na kontach hostingowych jest możliwość dodawania zadań Crona. W tym celu należy postępowac...

Jak przenieść dane z jednego hostingu do drugiego (z cPanel do cPanel)?

Przenoszenie danych z jednego hostingu na drugi nie jest wcale takie trudne jak się wydaje....